Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zahraniční hasiči cvičili na Vysočině

Skupina expertů ze Zakarpatské Ukrajiny, Maďarska a Slovenské republiky navštívila Kraj Vysočina, kde se seznamovala s organizací a působením profesionálních a dobrovolných záchranných jednotek v České republice a vybranými aspekty jejich činnosti. Získané poznatky přispějí ke zlepšení fungování sítě záchranných jednotek na Ukrajině a pomohou v Zakarpatí vybudovat nové výcvikové středisko pro dobrovolné záchranáře.
 

 
 

Zástupci Zakarpatské agentury pro investice, inovace a rozvoj a vybraných institucí z oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení se v průběhu své čtyřdenní návštěvy seznamovali se systémem výcviku, činnosti a vzájemné spolupráce profesionálních a dobrovolných záchranářů v ČR a měli možnost poznat také praktické stránky činnosti záchranných jednotek.

 

Po oficiálním přivítání radním Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martinem Hyským si hosté prohlédli zázemí a technické vybavení vybraných hasičských zbrojnic na Žďársku a navštívili stanici Hasičského záchranného sboru ve Žďáře nad Sázavou. Společně s profesionálními hasiči ze Žďáru nad Sázavou se zúčastnili praktického cvičení k záchranářské činnosti na vodě na Velkém Dářku. V závěru prvního dne návštěvy zhlédli taktické cvičení dobrovolných hasičů na téma imitace rozsáhlého lesního požáru v Novém Městě na Moravě.

 

V dalších dnech návštěva pokračovala celokrajskou soutěží ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel v Hrotovicích na Třebíčsku, ukázkou činnosti mladých dobrovolných hasičů a prohlídkou Výcvikového střediska Hasičského záchranného sboru ČR v Brně. Program návštěvy završilo společné námětové cvičení na téma stavby protipovodňových hrází na řece Jihlavě v centru Třebíče.

 

Návštěva expertů ze Zakarpatí, Maďarska a Slovenské republiky je součástí projektu HelpTeamUkraine, podpořeného Evropskou unií v rámci grantového programu START – Danube Region Project Fund. Jeho cílem  je výměna zkušeností a předání dobré praxe za účelem zlepšení operační kapacity a práce záchranných jednotek v Zakarpatském regionu tak, aby byly schopny efektivně reagovat na krizové situace vyvolané přírodními i člověkem způsobenými katastrofami.

 

  • Matoušková Lenka, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    Tel.: 564 602 549, e-mail: matouskova.l@kr-vysocina.cz


logo Danube

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.9.2015 / 21.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze