Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Jan Rabell: Svícením udržujeme tradice

Jan Rabell
Rozhovor s Janem Rabellem, ředitelem společnosti Brokis, která je jedním ze tří partnerů Kraje Vysočina pro EXPO 2015, probíhal přesně v době, kdy v Miláně finišovala instalace expozice kraje s názvem Budiž světlo!. Součástí prezentace Kraje Vysočina jsou také originální designové lampy vyráběně pod značkou Brokis – lampy, které už italský trh dobře zná a které se do Milána vrací, protože reprezentovaly Českou republiku na milánském Salone del Mobile – Euroluce v dubnu letošního roku.
 

 
 

Podle čeho byly vybrány lampy, které zdobí expozici Kraje Vysočina?

J. Rabell: Stejně jako v ostatních případech rozhodovala naše art direktorka a autorka velké části naší kolekce Lucie Koldová. Vždy preferuje novinky, které zapadají do konceptu prostředí a respektují příležitost, ke které je prezentace směřována. Pro expozici v Miláně byl výběr jednoduchý, představíme část kolekce Muffins ve variantě provedení americký ořech a výběr z kolekce Balloons v provedení chromového reflektoru. V obou případech jde o luxusní řadu, se kterou nově přicházíme na trh.

 

Čím tradiční česká firma ohromí „rozmazlený“ italský trh?

J. Rabell: Itálie je velmocí ve svícení. Odběratelé a především zákazníci dbají na vysokou kvalitu. Proto některé komponenty necháváme vyrábět i v Itálii. Na druhou stranu dodavatelé dřeva a většiny kabeláže jsou z Vysočiny. Výroba originálních lamp a svítidel vychází z přesné, poctivé a trpělivé ruční práce. V rámci firmy se snažíme provozy moderně vybavovat, ale stále dbáme na tradici, která ve výsledku rozdává světlo.

 

Za úspěchem společnosti Brokis je nejen důsledný marketing, kvalitní produkce, ale i schopní lidé...

J. Rabell: Zaměstnáváme zhruba stovku lidí. Stavíme na jejich zkušenostech a kvalitní práci. Pokud jde o zaměstnance v provozech, vychováváme si vlastní lidi, ročně se nám tým u pecí rozroste maximálně o 1-2 nováčky, s tím, že jim zkušenosti předávají naši kmenoví zaměstnanci. V oblasti designu vyhledáváme mladé talenty, připravujeme stále projekty, které je mají do našich skláren přitáhnout. Rádi bychom dali mladým lidem více prostoru, než se jim dostává jinde.Brokis 

Jan Rabell: Svícením udržujeme tradice

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2015 / 17.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze