Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seminář k realizaci projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ve čtvrtek 10. září se pod záštitou Jany Fialové, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, konal v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina „Seminář k realizaci projektů v OP VVV“. Přednášejícím byl Ferdinand Hrdlička, koncepční garant pro oblast regionálního školství OP VVV z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který představil nově vyhlášené výzvy a svou prezentaci zaměřil na Místní akční plány rozvoje vzdělávání, tzv. MAP.
 

 
 

Akční plány rozvoje vzdělávání představují nový nástroj MŠMT, jejichž přínosem by mělo být vytvoření dlouhodobého plánu rozvoje vzdělávací soustavy s ohledem na vzdělávací potřeby každého žáka, vznik partnerství, která napomáhají zkvalitňování vzdělávání v regionech a umožnění MŠMT vyhlašovat výzvy se zaměřením na konkrétní požadavky z regionů.


„Místní akční plány budou sloužit jako významný podklad pro vyhlašování výzev v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, v Integrovaném regionálním operačním programu a zároveň pro Krajský akční plán rozvoje vzdělávání, proto doufám, že v každém z území obcí s rozšířenou působností bude místní akční plán úspěšně zpracován a pomůže rozvoji vzdělávání v Kraji Vysočina,“ uvedla Jana Fialová.


Po prezentaci měli účastníci semináře možnost položit panu Hrdličkovi konkrétní dotazy týkající se jak příprav projektu, tak přímo realizace místních akčních plánů.


Konference byla pořádána v rámci projektu „Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina“ financovaného z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Více informací o projektu naleznete ZDE.


ROP1

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2015 / 15.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze