Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Oslavy 15. narozenin Kraje Vysočina (video)

Den s Krajem Vysočina
Kraj Vysočina oslavil 12. září 2015 patnácté výročí svého založení. Zatímco termín byl vybrán zcela náhodně, celodenní program zaměřený na rodiny s dětmi byl dopředu dlouho plánován, pilován, doplňován a prodlužován. Nakonec v areálu letního kina Heulos vystoupilo na dvou pódiích více než pět stovek účinkujících nejen z Vysočiny, ale i z partnerských zahraničních regionů. „Kraji je letos 15 let, dostal symbolický občanský průkaz a zasloužil si velkou oslavu. Mezi téměř čtyřmi tisíci návštěvníků jsem viděl spokojené, usměvavé a přátelské lidi. Jsem rád, že se oslavy setkaly s tak velkým ohlasem,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Program Kraje Vysočina k 15. narozeninám byl postaven jako skládačka toho nejlepšího, co region nabízí nebo Kraj Vysočina podporuje. Samostatná scéna s průvodcem Milanem Řezníčkem patřila především náctiletým. Celkem patnáct vystoupení nastudovaných především hosty z regionálních základních uměleckých škol zvedlo diváky z ochozů, o něco blíže ze zvědavosti přišli přihlížející při ukázkách práce cvičených armádních psů, potlesk doprovázel představení Autopohádek v podání herců krajského Horáckého divadla Jihlava a vystoupení tanečních a sportovních klubů.

 

O program na velké scéně moderovaný Terezou Stýblovou se postarali především soubory a hosté z partnerských regionů. Rozmanitost zahraničního folkloru střídala originalita hudebních vystoupení s netradičním nástrojovým doprovodem. „Francouzský region zastupovala zpěvačka a hudebnice Mila Marina, která kromě zpěvu zaujala také improvizací na harfu. Početné zastoupení souborů si připsal také Nitranský samosprávný kraj, Bělorusko a Zakarpatská oblast Ukrajiny,“ informoval  za organizátory Zbyněk Čech. Návštěvu přátel z partnerských regionů  doprovázela také prezentace typických regionálních produktů – Dolní Rakousko představilo například bylinné krémy a vynikající krajové pečivo, francouzský Champagne-Ardenne nechával ochutnat vyhlášené regionální šampaňské a ukrajinští kuchaři nabízeli speciality teplé kuchyně. Sladké palačinky s českou kávou podávala Kavárna Pohodička z Náměště nad Oslavou a pravé vysočinské bramboráky se pekly ve stánku Ústavu sociální péče Lidmaň.

Na hlavní scéně se během sedmihodinového programu vystřídali soubory Vysočinka, Podjavořičan, sportovci předvedli umění teakwonda, juda, tleskalo se exhibici freestyle fotbalu, extrémnímu motokrosu, aerobicu , ale i sehraným tanečníkům skupiny Hotch Potch, mažoretkám z Batelova nebo vystoupení samby a synchronizovaného bruslení. Pomyslnou tečkou za programem byl koncert skupiny Zatrestband Petra Píšia a ohňová show.

 

Oslavy patnácti let kraje proběhly díky spolupráci desítek partnerů, kteří dobrovolně zajistili i doprovodný program. Velký prostor v rámci oslav byl věnován lesní pedagogice a rybářství, ukázkám práce armády a vojenské policie a tréninku bojových umění. Společnost EKO-KOM přivezla do Jihlavy obrovské nafukovací skákadla, připravila řadu soutěží a kvízů.

 

To byly oslavy 15. let Kraje Vysočina – kraje, který je dobrou adresou pro více než půl milionu obyvatel.


 

 Poděkování

 

Oslavy 15. narozenin Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2015 / 14.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze