Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

EXPO 2015: Tavené sklo Petra Hory míří do Milána (video)

Expo Hora
Pět originálních broušených plastik z taveného olovnatého skla z ateliéru uměleckého skláře Petra Hory se objeví v expozici Kraje Vysočina na Světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Společným jmenovatelem vybrané série je inspirace čistou přírodou Vysočiny, práce se světlem a tvarem. „ Každý kousek má svůj vlastní příběh. Mezi vybranými kusy se například objeví i symbolický lipový list,“ prozradil sklář Petr Hora. Kolekce skla strávila během víkendu několik dlouhých hodin pečlivě zabalená ve speciálních obalech na cestě mezi Žďárem nad Sázavou a Milánem.
 

 
 

Výběr skleněných originálů byl limitován nízkou celkovou nosností expozičních vitrýn, které jsou součástí interiérů Českého domu v Miláně. Do nich budou ve finále zasazeny originální kousky, které byly v některých případech zapůjčeny ze soukromých sbírek sběratelů ze Spojených států amerických.

 

Samotná instalace skla v italském Miláně v rámci expozice Kraje Vysočina je naplánována na noc z 15. na 16. září. Kromě originálů Petra Hory budou vytaveny i moderní kolekce křišťálového skla znaky BOMMA a originální světla společnosti BROKIS.
  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Petr Hora, Expo 2015

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2015 / 14.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies