Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O víkendu slaví kraj 15. narozeniny

Den s Krajem Vysočina
Kraj Vysočina slaví 15 let od založení a k této příležitosti připravil velkou oslavu. Velkolepý Den s Krajem Vysočina vypukne v sobotu 12 září ve 13 hodin v jihlavském Amfiteátru letního kina v parku Heulos. Na dvou pódiích vystoupí přes 500 účinkujících z více než šesti zemí. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro celou rodinu s řadou kulturních vystoupení, zábavních atrakcí, zajímavých hostů nebo ochutnávkou gastronomických specialit z partnerských regionů. Všechny účinkující, pořadatele a především návštěvníky z řad široké veřejnosti přivítá hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Dni s Krajem Vysočina předcházely několikaměsíční náročné přípravy. Jedná se totiž o jednu z největších akcí, kterou kraj ve své historii pořádal. Tomu napovídá i atraktivní program až do pozdních hodin zakončený koncertem hudební skupiny Zatrestband s Petrem Píšou v kulisách ohňové show.


Děti si budou moci užít obří skákací atrakce a malování na obličej. Pro seniory zahraje dechovka Vysočinka. Návštěvníci mají možnost nahlédnout pod pero komiksového ilustrátora Petra Kopla, a ti odvážní jsou zváni do laserové armádní střelnice. V programu se kromě kultury našlo místo i pro sport a přírodu. Nikdo by si neměl nechat ujít ukázku orientálních bojových sportů. Ekologové si pro milovníky přírody připravili ukázky lesní a vodní pedagogiky doplněné o odborný výklad.


Na oslavách se představí i partnerské regiony – Dolní Rakousko, francouzský Chmpagne-Ardenne, Nitranský samosprávný kraj, Zakarpatská Ukrajina a Minská oblast. Nejen, že si návštěvníci budou moci ochutnat tamní gastronomické speciality, ale také si každá země připravila kulturní folklorní vystoupení.


Na Den s Krajem se rozhodně vyplatí nepřijít s prázdnou. V rámci akce Jízda do stanice recyklace budou  totiž všichni, kdo přinesou vysloužilý elektronický spotřebič, přímo na místě zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Pět výherců si večer odnese spotřebiče nové, každý v hodnotě 1000 korun.


U příležitosti výročí vydává Kraj Vysočina publikaci s přehledem nejvýznamnějších momentů v našem regionu. Pro všechny návštěvníky bude tato brožura zdarma k dispozici.


Den s Krajem Vysočina se uskuteční za každého počasí. Občerstvení pro návštěvníky bude zajištěno. Vstup do areálu je zcela zdarma.


 

  • Kateřina Kadlecová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2015 / 11.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze