Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obchvat Příseky zrychlí cestu z Jihlavy do Třebíče

Příseka
Už v pondělí 14. září 2015 ráno projedou řidiči na silnici II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí po novém obchvatu Příseky. „Stavba za 167 milionů korun výrazně zrychlí a zkomfortní cestování mezi dvěma největšími městy regionu. Na tříkilometrovém úseku byly v údolí Příseckého potoka postaveny dva nové mosty. Řidiči budou moci novou komunikaci využívat v režimu předčasného užívání bez zásadnějších dopravních omezení. Kompletně bude stavba předána do konce září,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.
 

 
 

Obchvat vedoucí jihozápadně od Příseky mimo zastavěné území se začal budovat v listopadu loňského roku. Zakázku získalo ve veřejné soutěži sdružení Příseka CE tvořené firmami Colas CZ a Eurovia CS. Obchvat, který má odvést dopravu z místní části Brtnice, se napojil necelý kilometr před Přísekou ve směru od Jihlavy a na původní silnici pokračuje před odbočkou na Uhřínovice. Propojí tak modernizované úseky, které Kraj Vysočina na této páteřní komunikaci rozšířil a zkapacitnil v minulých letech. Součástí nové trasy jsou i dva mosty – přes Přísecký potok a přes polní cestu. Oba mosty jsou tvořeny tzv. tubosidery – přesypanou konstrukcí, kterou tvoří uzavřený pružný rám z ocelových dílců. Niveleta vozovky je v místě mostů vedena ve vyztuženém násypu ve výšce až 12,5 metru nad okolním terénem. Vzhledem k velmi členitému reliéfu krajiny musela být část komunikace „zaříznuta“ do terénu. Po odtěžení skalního zářezu bylo z důvodu nesoudržnosti a rozpukání skalního masivu provedeno zpevnění svahů ocelovými závrtnými tyčemi a sítěmi.


Projekt II/405 Příseka - obchvat byl realizován za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Na komunikaci II/405 mezi dvěma největšími sídly regionu zrealizoval Kraj Vysočina v minulých devíti letech dalších pět investičních akcí s celkovými náklady ve výši 720 milionů korun. Na všechny kraj úspěšně čerpal finanční prostředky z fondů EU.


  • Iveta Hartmanová Pavlů , odbor dopravy a silničního hospodářství 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: hartmanova.p@kr-vysocina.cz
  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

ROP1
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2015 / 11.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies