Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nové hlasovací zařízení prověřilo pozornost krajských zastupitelů

Nové hlasovací zařízení
Po 14 letech ostrého provozu trvala pouhých několik dnů kompletní výměna hlasovacího zařízení využívaného zastupitelstvem Kraje Vysočina. Nové hlasovací moduly dnes při běžném jednání vyzkoušela většina krajských zastupitelů. Díky nově instalovaným kamerám s vysokým rozlišením a především instalaci nových systémů je možné v současné době přenosy ze sídla Kraje Vysočina sledovat i na mobilních telefonech a tabletech. „Důvodem k této technické změně bylo morální i technické zastarání původních zařízení, absence náhradních dílů pro nápravu stále četnějších poruch. Definitivně dosloužilo i serverové zázemí. Byl nejvyšší čas na změnu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který nyní řídí jednání prostřednictvím prostorově nenáročné dotykové obrazovky.
 

 
 

Nový hlasovací systém v počtu 65 modulů funguje na bázi kreditního přihlašování. Bez vložené identifikační karty není možné hlasovat nebo se přihlásit do jednání.  Novinkou, která předěluje jednotlivé body jednání je zvukový signál, který nejen vizuálně, ale i zvukově ohraničuje dobu platného hlasování.


Nejde o poslední novinku, která se týká publicity a prezentace práce krajského zastupitelstva. Do konce letošního roku se ještě v přenosech jednání objeví titulky v obraze a nabídnut bude také indexovaný archiv. „Kdo pracuje se záznamem jednání si bude moci vybrat konkrétní bod a poslechnout si pouze tuto vybranou část,“ vysvětlil Dušan Matys z krajského odboru informatiky.

 

  •  Více informací Dušan Matys, odbor informatiky, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2015 / 8.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze