Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podepsáno první memorandum o spolupráci škol a firem

Krajská radní Jana Fialová při podpisu memoranda.
Třebíč se stala prvním městem regionu, kde bylo podepsáno memorandum o spolupráci základních a středních škol a firem. „Dlouhodobě pociťujeme ze strany firem tlak na nedostatek kvalifikovaných pracovníků v technických odvětvích, a tak na školách podporujeme rozvoj technických dovedností. Začínat až na střední škole je pozdě, proto se zaměřujeme už na první stupně základních škol, kde děti motivujeme například originálními stavebnicemi,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, která je iniciátorkou memoranda.
 

 
 

Podle Třebíčského místostarosty Pavla Pacala už ve městě funguje individuální spolupráce mezi některými školami. Memorandum by mělo nastavit pravidla celoplošně. „Důležitá je hlavně komunikace a výměna zkušeností mezi školami i firmami,“ doplňuje vysočinská radní. Jedním z prvních konkrétních výstupů je pravidelné setkávání ředitelů základních a středních škol. Zástupci firmyem se také s řediteli škol domluvili, že jim budou dodávat materiál do dílen.

 

Podle radní Fialové je Vysočina jeden z mála krajů, který technické dovednosti rozvíjí už u žáků. „Je to trochu netradiční cesta, nicméně si myslíme, že rozvíjet jemnou motoriku a konstrukční vnímání je třeba už od malička,“ konstatuje radní. Za pravdu jí dávají i odborníci a zaměstnavatelé, kteří aktivity Kraje Vysočina kvitují a podporují. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Podepsáno první memorandum o spolupráci škol a firem

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 8.9.2015 / 8.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze