Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Kraji Vysočina se i letos rozjedou vlaky do stanice Recyklace

Recyklace
Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a společností České dráhy, a. s. už podruhé realizují projekt na podporu zpětného odběru elektrozařízení pod názvem Jízda do stanice Recyklace. Tentokrát speciálně označené vlakové soupravy vyrazí na trať Jihlava – Třebíč - Náměšť nad Oslavou. Jízda startuje na uvedené trase v pondělí 7. září 2015 a bude se po ní jezdit a sbírat vysloužilé elektrospotřebiče ve čtyřech pravidelných spojích až do pátku 11. září. „V těchto dnech bude možné odevzdat nepotřebný elektrospotřebič jak ve vlaku do speciálních košů, tak ve jmenovaných stanicích do červených kontejnerů,“ upřesňuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Prvních 600 pasažérů, kteří vysloužilý spotřebič přinesou, obdrží hodnotný dárek a výherní los. Další se pak mohou těšit na výherní los a drobnou pozornost. Na los má pět šťastlivců šanci vyhrát nový elektrospotřebič v hodnotě 1000 korun. Losování proběhne v sobotu 12. září 2015 v 16.00 h v areálu letního kina Heulos v Jihlavě v rámci akce Den s Krajem Vysočina za účasti Zdeňka Chláda, radního kraje pro životní prostředí a zemědělství. Výherci si budou moci výhru vyzvednout v následujících pracovních dnech v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě na pracovišti odboru životního prostředí a zemědělství, Seifertova 24, Jihlava. O tom, že vyhrávají, budou informováni v rádiu Blaník a textovou SMS zprávou.


Jízda do stanice Recyklace je jednou z akcí, která již třetím rokem účinně napomáhá k zvýšení informovanosti široké veřejnosti o možnostech správného a z ekologického hlediska odpovídajícího odkládání vysloužilých spotřebičů či o jejich dalším využití, pokud projdou procesem recyklace.


„Při loňské Jízdě na Vysočině se nám podařilo oslovit více než 30 tisíc cestujících a z toho jich tisícovka využila možnosti odložit ve vlaku nebo ve vybraných stanicích nepotřebný elektrospotřebič,“ říká ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Taťána Modlová s tím, že cestujícími jsou lidé všech generací a toto je mimořádná příležitost, jak je všechny oslovit. Věříme, že je i letos akce zaujme.


„Projekt Jízda do stanice Recyklace je skvělou příležitostí, jak oslovit širokou veřejnost a připomenout lidem, že vysloužilé elektrospotřebiče rozhodně nepatří do popelnic či na černé skládky. Je třeba je odkládat do míst určených pro jejich zpětný odběr - tedy do sběrných dvorů, prodejen elektro či do speciálních červených kontejnerů, které již jsou v řadě města a obcí umístěny. Věřím, že díky důsledné osvětě se sběr elektroodpadu pro občany stane stejnou samozřejmostí, s jakou dnes třídí sklo, plasty či starý papír,“ hodnotí jednu z aktivit spolupráce kraje se společností ELEKTROWIN a.s. Zdeněk Chlád, radní pro životní prostředí a zemědělství.

Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory společnosti České dráhy, a. s., která se podílí na její celkové propagaci a poskytla prostory i vlakové soupravy, jež budou v rámci stávajícího jízdního řádu vybaveny sběrnými koši a netradičními průvodčími.

„Podpora ekologie je pro nás velmi důležitá. Železniční doprava se obecně řadí k nejekologičtějším způsobům přepravy, proto nás akce zaujala a rádi jsme se k ní připojili,“ doplňuje ředitelka obchodní regionálního centra Českých drah Jihlava.


Vlakové spoje, v nichž od 7. do 11. září mohou cestující odložit vysloužilé elektrospotřebiče:

Místo odjezdu

čas

Jihlava

6.21

Náměšť nad Oslavou

8.47

Jihlava

11.30

Náměšť nad Oslavou

13.47

 

Jizda do stanice recyklace.  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: +420 564 602 522, e-mail: navratilova.E@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2015 / 7.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze