Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Eliška Hanušová: Modely pro Expo jsem vyráběla z rouna z rodinné farmy

Modely pro Expo
První zkouška originálních módních modelů pro průvodce expozicí Kraje Vysočina na milánském EXPO proběhla k maximální spokojenosti. Autorka dámské i pánské varianty Eliška Hanušová je studentkou posledního ročníku krajské Střední uměcko průmyslové školy Jihlava Helenín. Bílé šaty se zajímavě prošitým živůtkem doplňuje v případě dámské kolekce klobouček z ovčího rouna, pod který musí být začesán speciální drdol. „Šaty, tak jak jsou navrženy, nepůsobí jednoúčelově, mají charakter základního stavebního kousku šatníku mladé dámy. Jdou jednoduše kombinovat a hlavně se dobře nosí,“ popisuje Eliška Hanušová.
 

 
 

Jak dlouho trvala příprava kolekce pro Kraj Vysočina?

Eliška Hanušová.: Na zakázku pro Kraj Vysočina šijeme celkem čtyři modely. Tři dámské a jeden pánský. Prací na nich jsem strávila celé prázdniny. Jde řádově o desítky hodin z nichž většinu zabrala příprava dámské části a hlavně výroba tří originálních klobouků.

 

Klobouky jsou chloubou kolekce. Z jakého jsou materiálu?

Eliška Hanušová: Všechny tři klobouky jsou originály. Každý jeden je mírně jinak modelován a bude jinak usazen.  Pokud jde o materiál, mohu prozradit, že jde o ovčí rouno, které pochází z naší rodinné farmy. Rouno jsem sama zpracovala, obarvila a modelovala.

 

Zajímavá je také látka, ze které jsou ušity dámské modely.

Eliška Hanušová: Vhodný materiál a odstín jsme vybrali v Látkové chalupě v Příštpě u Jaroměřic nad Rokytnou. S tímto dodavatelem prvotřídních látek spolupracuje naše škola, mám s ním velice dobré zkušenosti.

 

S modelem je spokojená i studentka Vysoké školy polytechnické Jihlava Iveta Jakšlová: „Šaty jsou příjemné na nošení, mají ideální lichotivou délku.“ Její spolužačka Bohdana Kyrlyk si už dnes dovede představit, že kromě průvodcování pro Kraj Vysočina na EXPO 2015 šaty oblékne například i ke státnicím.

Premiéru v nových modelech od Elišky Hanušové bude mít čtveřice studentů VŠPJ už 16. září, kdy bude otevřena na Světové výstavě expozice Kraje Vysočina. Odměnou pro celý realizační módní tým má být návštěva a prohlídka vybraného módního ateliéru přímo v Itálii.

 

 

Modely pro EXPO

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2015 / 7.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies