Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Další školáci se budou letos učit první pomoc

Kraj Vysočina v letošním školním roce podpoří už po dvanácté téměř dvěma miliony korun projekt První pomoc do škol. „Jeho absolvováním získají mladí lidé na základních i středních školách ucelenou přípravu na poskytování laické zdravotnické první pomoci. Ze zkušeností víme, že tento projekt má smysl, během třinácti vyučovacích hodin je velký důraz kladený hlavně na praktickou přípravu, která je stěžejní,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Výuka bude stejně jako v předchozích letech připravena pro dvě věkové kategorie - čtrnáctiletých a sedmnáctiletých. Zajišťovat ji budou odborně vyškolení lektoři, pedagogové a studenti Vyšších zdravotnických škol v Kraji Vysočina a také pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Ti studenty a žáky kromě procvičení kardiopulmonální resuscitace a dalších život zachraňujících úkonů seznámí i se základy komunikace s operátorem záchranné služby a představí jim výjezdové vozidlo. Společně s kolegy z Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina je také poučí i o fungování integrovaného záchranného systému.

 

Výuka laické zdravotnické první pomoci je standardní součástí výuky na školách v Kraji Vysočina, za jedenáct ročníků jí prošlo přes osmdesát šest tisíc mladých lidí. V loňském školním roce se do projektu se přihlásilo celkem 194 škol, na kterých se konalo přes 400 výukových kurzů. Proškoleno bylo 8 658 žáků a studentů.

 

Projekt První pomoc do škol je přijímaný žáky a studenty, pedagogy i veřejností s velkým zájmem a je oceňovaný jako velmi užitečný a potřebný. Zájem budí i na odborných konferencích na celorepublikové úrovni.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.9.2015 / 2.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze