Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kola v Africe budou servisována nářadím od Kraje Vysočina

Bicykl
Kraj Vysočina poskytne v letošním roce finanční pomoc ve výši 40 tisíc korun na pořízení servisních kufrů v rámci projektu Kola pro Afriku. Připojí se tak k charitativní akci, která má za cíl prostřednictvím darování jízdních kol gambijským dětem usnadnit resp. přiblížit cestu ke vzdělání. „Ke každé dodávce kol je třeba do školy dodat také kufry plné nářadí a náhradních dílů, tak aby kola mohla být udržována v pojízdném stavu. Tento druh pomoci má kromě společenské odpovědnosti i další efekt. Aktivity opětovného použití výrobků – v našem případě jízdních kol, předchází vzniků odpadů,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Pokud jde o současnou aktivitu, Kraj Vysočina podpoří nyní nákup osmi servisních kufrů a otestuje díky zpětné výměně informací, jak s nimi bylo naloženo, do kterého města byly přiděleny, kterým školám pomohou. Informace následně zveřejní na facebookovém profilu. „Po diskuzi s pracovníky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku jsme zjistili, že v současné době nejvíce ze všeho potřebují vybavit montážní kufry pro mechaniky, kteří se o kola v Gambii starají. A protože dobrovolníci kola do škol v Africe doprovázejí a mechaniky školí, vědí přesně, jaké vybavení mohou v tamních podmínkách potřebovat,“ doplnil Zdeněk Chlád.

 

Kraj Vysočina byl připraven v rámci svých veřejných aktivit podpořit v letošním roce i podporu sběru kol. Vzhledem k tomu, že transport pro podzim 2015 i jaro 2016 je již naplněn, aktivně se do opětovného použití jízdních kol Vysočina, po konzultaci s organizátory akce, zapojí na podzim příštího roku. Centrální sběrné místo na Vysočině spravuje školské zařízení Chaloupky.


  • Více informací Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.9.2015 / 1.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze