Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Krčál si prohlédl nový pavilon v Proseči u Pošné

Radní Krčál si prohlédl nový pavilon v Proseči u Pošné
Krajský radní Petr Krčál a náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová si v tomto týdnu prohlédli dokončenou stavbu pavilonu v areálu Domova důchodců v Proseči u Pošné. „Stavba je předána a v současnosti v ní pobývá část klientů. Zbývá ji dovybavit a následně slavnostně otevřít,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Během jednoho roku bylo v Proseči vybudováno unikátní pracoviště. Pečováno tu bude o osoby s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence a také v případech, které vyžadují intenzivní péči. Přízemní stavba nabídne 18 pokojů s celkem 33 lůžky.
 

 
 

„Stavba řeší aktuální potřeby související se změnou struktury klientů sociální péče.  Tím opět došlo ke zkvalitnění nabídky sociálních služeb na Vysočině,“ komentuje náměstkyně ministryně Zuzana Jentschke Stöcklová.


I na Vysočina totiž přibývá lidí s těžkým zdravotním postižením stejně jako lidí se získanými formami demence.  V návaznosti na to byly v novém objektu vybudovány dvě vzpomínkové trasy s originálními retro orientačními prvky využívanými především klienty s Alzheimerovou chorobou. Speciálně upraveny byly nejen vnitřní, ale i venkovní prostory. Nová je také jídelna.


Zatímco stavba pavilonu je dokončena, pracovní ruch v areálu neutichl. Opravami nyní prochází stávající objekt zámku. „Probíhá oprava páteřních rozvodů vody a topení. Vyměněn bude také výtah a elektroinstalace. K tomu je třeba vyřešit technické napojení nového pavilonu,“ popisuje ředitel Domova důchodců Proseč u Pošné Jiří Hormandl.


Z toho důvodu se část klientů odstěhovala do náhradních prostor. Do dubna příštího roku budou pobývat v areálu Domova Jeřabina v Těchobuzi. Mezitím se prostory zámku opraví a vybaví.


Jednáno bude také o budoucnosti areálu. Domov Jeřabina, který zde sídlil, prošel úplnou transformací a jeho klienti bydlí na nových adresách. „Vedení Kraje Vysočina bude nadále komunikovat s vedením obce a mikroregionem o možném dalším využití,“ uzavírá radní Krčál.

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 813

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 31.8.2015 / 31.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies