Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pečený králík v marinádě z Velkého Beranova je stříbrný v soutěži o nejlepší školní oběd

Příbory
Druhé nejlepší menu v letošním ročníku kuchařském klání školních jídelen obsadilo obědové menu ZŠ a MŠ Velký Beranov. Porota ocenila originální recept na pečeného králíka v marinádě s paprikou, šťouchanými bramborami, jarní zeleninovou polévkou a tvarohovým dezertem s pudinkem a ovocem. „K obědu měli soutěžící připravit menu z králičího masa v hlavním chodu a mléčný dezert. Suroviny nesměly stát více než 34 korun,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a připojila gratulaci k vynikajícímu výsledku.
 

 
 

Některá z finálových jídel, jako třeba zatočený králičí hřbet se slaninou, rozmarýnem s gratinovanými polentovými knedlíčky a grilovanou zeleninovou směsí s červenou řepou, by se klidně mohla podávat i v luxusní restauraci. Toto skvělé jídlo připravila Centrální školní jídelna z Třebíče a umístila se těsně pod stupni vítězů.

 

O vítězi rozhodla porota složená ze zástupců ministerstev školství a zdravotnictví, České školní inspekce, Asociace kuchařů a cukrářů, Společnosti pro výživu, Magistrátu města Brna a především dvou žáků. Ve finálovém kole změřily síly kuchařské týmy z deseti nejlepších školních jídelen. „Hlavním smyslem soutěže o nejlepší oběd je ukázat, že školní stravování může pomoci v boji proti dětské obezitě a žáky motivuje ke zdravému způsobu stravování,“ uvedla Olga Johanidesová, která má metodické vedení školních stravoven v popisu své práce.


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2015 / 28.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies