Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zve k návštěvě výstavy Památky mého kraje

Památky mého kraje
Kraj Vysočina se spolu s ostatními regiony účastní už devátého mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2015. V rámci výstavy Památky mého kraje představuje své největší architektonické skvosty a lákadla. "Návštěvníci na Vysočině oceňují zejména památky UNESCO, kterých je v našem kraji nejvíce ze všech regionů. Vedle světově proslulých staveb ale Vysočina nabízí i další poklady,“ říká Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

„Vydáme-li se po stopách historie našeho kraje od severu k jihu, nemůžeme opomenout hodnotná sakrální umělecká díla, která zde zanechaly mnišské řády, rázovitá zvlněná krajina Vysočiny byla i vhodnou kulisou pro toleranční modlitebny, které dodnes svým zasazením do krajiny poutají pozornost. Kopcovitá krajina regionu po staletí také vytvářela předpoklady k výstavbě velkolepých feudálních sídel a za návštěvu určitě stojí i historická města a romantické vesničky našeho regionu,“ dodává Kružíková.


Kromě výstavy Památky mého kraje, která potrvá až do 18. října, mohou návštěvníci v Jiřském klášteře paralelně navštívit dalších deset výstav organizovaných v rámci festivalu. Ve spolupráci s řadou ambasád budou v Jiřském klášteře prezentovány také architektonické památky z dalších 31 států světa.


Více informací na www.architectureweek.cz

 

  • Jana Zadražilová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel: 564 602 357, e-mail: zadrazilova.j@kr-vysocina.cz

Foto: Iveta Kopicová

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 28.8.2015 / 28.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies