Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Země živitelka: Kraj Vysočina najdete na samostatném stánku

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní
Součástí letošního ročníku agrovýstavy Země živitelka, který se koná na výstavišti v Českých Budějovicích od 27. srpna do 2. září, bude stánek Kraje Vysočina s nabídkou regionálních potravin, především čerstvého pečiva a medu. „Na Vysočině vrcholí žně. Už dnes zemědělci hlásí velice dobrou úrodu kvalitního obilí, které letos zaseli na více než 130 tisících hektarech. Díky teplému počasí není sklizeň spojena s vysokými náklady na dosoušení. Právě kvalitní základní zemědělské komodity mají zásadní podíl na originalitě a jedinečnosti regionálních potravin Vysočiny,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Stánek s regionálními produkty a informačními materiály Kraje Vysočina najde veřejnost po celou dobu agrosalonu v pavilonu T. Doprovodný program zaměřený především na děti a seniory bude zajištěn pracovníky krajského úřadu. Právě dnes bude instalována krajská expozice, snímky budou k dispozici už v popoledních hodinách na facebooku Kraje Vysočina.


Slavnostní zahájení Země živitelky je pevným termínem také v kalendáři hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka,  pro kterého je tato tradiční agrovýstava s rostoucím počtem vystavovatelů známkou udržitelnosti moderního zemědělství. I proto je s jeho podporou připravována série edukativních snímků zaměřených na zemědělství a jeho význam pro regiony. Kraj Vysočina volný cyklus snímků mapujících zemědělství na Vysočině představí ve druhé půlce října. Mezitím se pokusí se dvěma dokončenými díly uspět také na Mezinárodním filmovém  festivalu Agrofilm Nitra.

 

  • Více informací Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2015 / 26.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies