Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030
Na společném setkání ministrů zahraničí a velvyslanců České republiky a Rakouska spolu s krajskými a zemskými hejtmany podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tzv. Sousedský dialog 2030. „Na jeho základě budou v budoucnu obě země spolupracovat na konkrétních tématech. Domluvili jsme se například na první věci, a to společném postupu při vydání Česko rakouské knihy o historii obou národů a států. Je to zajímavý krok ve spolupráci obou hraničních sousedů,“ popsal vysočinský hejtman.
 

 
 

Vedle hejtmana Kraje Vysočina se setkání v Linci zúčastnili také představitelé Jižních Čech, Jižní Moravy, Dolního Rakouska a Horního Rakouska. Hovořilo se především o infrastruktuře a energii, hospodářství, kulturní výměně a bezpečnosti. Během setkání hejtmani také diskutovali o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu, o programu výměny mládeže nebo o spolupráci univerzit. Česká strana vyjádřila zájem zejména o výměnu zkušeností a užší spolupráci v oblasti dvojjazyčného vzdělávání.

 

Na závěr jednání účastníci podepsali Společné prohlášení a byla ustanovena pracovní skupina 2+6, složená z velvyslanců obou zemí, ředitelů krajských a zemských úřadů a ředitele magistrátního úřadu města Vídeň.

 

  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 338, e-mail: Wiche.J@kr-vysocina.cz

Hejtman Kraje Vysočina podepsal Sousedský dialog 2030

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.8.2015 / 25.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies