Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Poslední prázdninovou sobotu bude na Roštejně živo i po setmění

Poslední prázdninovou sobotu bude na Roštejně živo i po setmění
V sobotu 29. srpna 2015 propukne na hradě Roštejn Hradozámecká noc. Vysočinský hrad v lesích Javořických vrchů se tak zařadí mezi osm desítek památek z celé republiky, kde tato tradiční akce probíhá. „Návštěvníci budou mít každou celou hodinu od 19 do 23 hodin možnost setkat se v prostorách potemnělého hradu s autorem Kroniky kostnického koncilu a dozvědět se, jaké to bylo ve městě Kostnici před 600 lety. Zažijí tak výjimečnou noční atmosféru romantického loveckého hrádku s mohutnou sedmibokou věží. Poslední prohlídka bude začínat ve 22 hodin,“ zve Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Projekt Hradozámecká noc pořádá Národní památkový ústav, do akce se ale každoročně zapojují i historické objekty spravované dalšími vlastníky. Ve večerních a nočních hodinách otevřou své brány hrady, zámky a další památky. „Na milovníky historie a nočních toulek čeká jedinečná atmosféra, nevšední a různorodý kulturní program jako jsou noční prohlídky, divadelní představení, hudební vystoupení a komponované programy. Cílem je především představit památky jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet,“ doplňuje krajská radní.

 

Pořadatelé letošního šestého ročníku Hradozámecké noci očekávají v rámci celé republiky až třicet tisíc návštěvníků. V místě celonárodního zahájení, kterým je státní zámek Kratochvíle, bude probíhat bohatý program už od odpoledních hodin.

 

Více informací na www.hradozameckanoc.cz a www.hrad-rostejn.cz.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249, e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.8.2015 / 24.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies