Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poutní slavnost v Domově důchodců Proseč-Obořiště

Proseč Obořiště
Domov důchodců Proseč-Obořiště pořádal 16. srpna již dvaadvacátou Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha. Na tradiční slavnost zavítali návštěvníci z blízkého i širokého okolí. Pozvání do Proseče-Obořiště přijali také senioři a zaměstnanci Domova pro seniory Pelhřimov, Domova seniorů Budíškovice, Domova s pečovatelskou službou Dačice, Domova důchodců Humpolec, Domova Jeřabina a Domova Lidmaň.
 

 
 

Poutní mše svatá proběhla v prosečské kapli Sv. Rocha a sloužil ji pelhřimovský vikář Mgr. Jaromír Stehlík. K poslechu i tanci vyhrávala dechová kapela Třeboňská dvanáctka. Některé tanečníky neodradily ani kapky deště. Senioři z Domova důchodců Proseč-Obořiště předvedli pohybové vystoupení na hudbu a zazpívali za doprovodu houslí všem známé písně. Vystoupení zpestřilo odpolední program a udělalo přítomným radost.

 

Pro nejmenší byla k dispozici projížďka na poníkovi, nafukovací skluzavka a trampolínka. Nejen děti se se svými rodiči projížděly na šlapadle po zámeckém rybníku. O portréty od malíře Zdeňka Jirků byl veliký zájem, a tak maloval i za mírnějšího deště pod stanem. „Hosté využívali příjemného posezení v zámecké kavárně, kde mohli ochutnat nejen kávu, ale i vynikající dorty. Středem zájmu bylo také koňské spřežení, kterým se mohl každý svézt,“ doplňuje ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště Richard Havel.

 

Poděkování patří všem stálým i novým návštěvníkům za jejich přízeň. Na místě je také velké poděkování zaměstnancům Domova důchodců Proseč – Obořiště a všem dobrovolným pomocníkům, kteří i přes nepřízeň počasí akci zvládli.

 

  • Sandra Podlahová, Domov důchodců Proseč - Obořiště
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2015 / 17.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze