Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Originální dárek pro návštěvníky EXPO 2015: Svítící náramky přenáší světlo krajské expozice

EXPO
Z prezentace Kraje Vysočina na milánském EXPO 2015 si návštěvníci přinesou domů i malou připomínku. Při zhlédnutí výstavy totiž obdrží drobný dárek v podobě informační kartičky se svítícím neonovým náramkem. Na něj padla volba z důvodu dodržení celkového konceptu speciální krajské expozice využívající nejnovější komunikační technologie a světelné efekty. „Zásadní informací, na kterou budeme chtít prostřednictvím světélkující pozornosti upozornit je originální QR kód expozice. Jednoduchým načtením si návštěvník připomene obsahovou část krajské expozice. Propojení prototypů světelných tyčí v expozici s touto pozorností chápeme symbolicky a navíc působí nenásilně,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

Kartičky, které nechal Kraj Vysočina připravit pro účely prezentace v Miláně, jsou doplněny o základní tříjazyčné informace o Kraji Vysočina a opatřeny QR kódem, který navede uživatele na speciálně vytvořené www stránky. Tyto stránky budou dostupné zhruba do dvou týdnů.

 

Kompletování kartiček s náramkem si vzali na starost klienti  jihlavského občanského sdružení Život 90, které se zaměřuje na pomoc seniorům, zdravotně postiženým dětem a dospělým a jejich integraci do společnosti. Celkem se během trvání expozice Kraje Vysočina na EXPO 2015 rozdá návštěvníkům více než 30 tisíc těchto originální svítících a zkrášlujících tyčinek.

 

Co je QR kód? Jedná se o obrázky, které nesou zakódovanou textovou i obrazovou informaci. Do QR kódu je možné uložit jakoukoliv textovou informaci. Nejčastěji je používán pro uložení internetové adresy nebo kontaktních údajů. QR kód tak může být do jisté míry vaší vizitkou, nebo třeba doplňkem článku v časopise, kde může nést zakódovanou adresu, na které si lze o tématu přečíst více.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.8.2015 / 17.8.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze