Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Běloruské děti po roce na Vysočině

Běloruské děti na Vysočině
Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil i letos prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dřívější mnohaletou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i koupáním přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.
 

 
 

Díky přátelským vazbám z dřívější oficiální spolupráce se podařila zachovat tato tradice. Organizátoři v rámci svého volného času zabezpečují pro skupinu dětí pobyt a připravují poutavý program. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes přijel hosty přímo do tábora v Kletečné přivítat.

 

Spolupráce a přátelství českých a běloruských organizátorů sahá do sedmdesátých let. Partnerství významně posílilo po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

Kraj Vysočina loni začal spolupracovat s Minskou oblastí Běloruska. To ocenila i řada společností z Vysočiny, které se na běloruském trhu již pohybují, nebo pro ně představuje zajímavou podnikatelskou příležitost.

 

 

Běloruské děti po roce na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 28.7.2015 / 28.7.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze