Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

ÚOHS dal za pravdu Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na základě podnětu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV) přezkoumal veřejnou zakázku Zajištění zimní a běžné údržby silnic I. třídy na období po 1. 5. 2015, kterou vypsalo Ministerstvo dopravy České republiky. „Domníváme se, že nebyly dodrženy podmínky a v zadávacích materiálech chybějí i některé důležité informace. Navíc se o silnice prvních tříd dlouhodobě smluvně stará Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, která udržuje přes 4500 km krajských silnic druhých a třetích tříd, má kvalitní a dostatečný vozový park a v rámci kraje umístěno celkem 28 výjezdových míst,“ vysvětluje Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy.
 

 
 

Podle krajského náměstka by mohly problémy s náročnou údržbou státních silnic první třídy nastat například v případě zimní sněhové kalamity. „Neumím si představit, že by hejtman Kraje Vysočina z pozice předsedy Bezpečnostní rady kraje v mimořádné situaci, navíc přes Ministerstvo dopravy, následně přes Ředitelství silnic a dálnic koordinoval údržbu komunikací se soukromou společností. Domnívám se, že žádný dodavatel na území našeho regionu nedisponuje takovou kapacitou techniky ani rezervami posypového materiálu jako má KSÚSV,“ připouští Joukl možné riziko, kdy by byla ohrožena bezpečnost i plynulost silničního provozu na hlavních tazích v  zimním období.

 

ÚOHS dal nakonec Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny za pravdu. „Úřad po předběžném posouzení dokumentace o veřejné zakázce získal pochybnosti o souladu úkonů a postupů učiněných zadavatelem v zadávacím řízení se zákonem, a to v souvislosti se stanovením zadávacích podmínek k předmětné veřejné zakázce,“ píše se v rozhodnutí, kterým ÚHOS vydal předběžné opatření s tím, že do doby rozhodnutí uložil zákaz uzavřít smlouvu ve veřejném řízení. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.7.2015 / 22.7.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze