Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podporuje studium v zahraničí

Kraj Vysočina, který dlouhodobě podporuje studium na středních školách ve svých partnerských regionech, letos poprvé nabízí stipendia také vysokoškolákům. „Zájemci o studium v zahraničí si sami mohou vybrat univerzitu v některém ze sedmi partnerských nebo spolupracujících regionů kraje. Konkrétně jde o Francii, Rakousko, Čínu, Finsko, Slovensko, Ukrajinu a Bělorusko,“ říká krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Uchazeči o studium v zahraničí projdou výběrovým řízením, na základě kterého Kraj Vysočina rozhodne o výši stipendia. „Finančně budeme podporovat náklady na cestovné, ubytování a školné,“ upřesňuje krajská radní. V případě studia v čínské partnerském regionu Hubei mohou zájemci využít i finanční podpory čínské strany. Vybrat si mohou ze tří vysokých škol: Hubei University, China Three Gorges University a Yangtze University, přičemž u poslední jmenované je třeba veškeré dokumenty  vyřídit do 10. srpna 2015.

 

Přehled spolupracujících vysokých škol, kompletní informace o studiu v zahraničí i podmínky pro výběrové řízení najdete na www.kr-vysocina.cz.

 

  • Eva Vaňková, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel: 564 602 337, e-mail: vankova.e@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.7.2015 / 21.7.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze