Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

V Horní Cerekvi otevřeli transformované bydlení

V Horní Cerekvi otevřeli transformované bydlení
V rámci projektu Transformace ÚSPMP Těchobuz II. byly v Horní Cerekvi slavnostně otevřeny tři nové objekty, ve kterých bude poskytována služba domova se zvláštním režimem. „Vlastní domov je pro nás všechny velmi důležitý, proto jsem velmi rád, že ve dvou nových domcích najde domov celkem 12 klientů Domova Jeřabina. Každý z nich bude mít vlastní samostatný pokoj. Třetí objekt bude sloužit k terapii, klientům bude k dispozici výtvarná, keramická a tkalcovská dílna,“ popsal při slavnostním otevření Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky.
 

 
 

„Stavba v Horní Cerekvi vyšla na více než 23 milionů korun. Věřím, že to jsou smysluplně vynaložené peníze, které pomohou klientům začlenit se do běžného života,“ doplnil při otevření nových prostor náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný. Tři nové domy se začaly stavět přesně před rokem, noví klienti by se v nich měli zabydlet do konce července.


V rámci projektu Transformace ÚSPMP Těchobuz II byly už všechny objekty postaveny a zkolaudovány. Jde o dva domy v Humpolci (2 domácnosti/12 klientů), v Pelhřimově byla zrekonstruována budova pro sídlo managementu organizace a sociálně terapeutická dílna (mandlovna a žehlírna). Celkové náklady II. etapy činí 62 milionů korun, 56 milionů bylo z evropských prostředků, zbylých 6 milionů vložil Kraj Vysočina. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

V Horní Cerekvi otevřeli transformované bydlení

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.7.2015 / 21.7.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze