Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina rozšíří síť silnic se zimní údržbou

Změna rozsahu silnic bez zimní údržby
Rada Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání schválila rozšíření sítě silnic, na kterých Krajská správa a údržba silnic Vysočiny provádí zimní údržbu. „Nařízení se sice týká komunikací třetích tříd, na kterých je nízký provoz, ale jsou to zároveň důležité a v podstatě i jediné spojnice dotčených obcí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Vlastník komunikace, kterým je Kraj Vysočina, tak bude od letošní zimy povinen podle Plánu zimní údržby zajišťovat sjízdnost odstraňováním sněhu a náledí nově ve třech úsecích: Petrovice u Uhelné Příbrami – Košťany (III/34512), Josefodol – Služátky - křiž. III/34712  (III/3479) a Bělá u Jedlé – hranice Středočeského kraje  (III/3396). V prvních dvou případech jde o komunikace, které jsou jedinou udržovanou příjezdovou cestou do obce. Třetí komunikace navazuje na udržovanou silnici ve Středočeském kraji.

 

V celém Kraji Vysočina je přes 280 kilometrů neudržovaných komunikací. Jde o silnice s nízkým dopravním významem, na kterých Krajská správa a údržba silnic Vysočiny nezajišťuje zimní údržbu.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 14.7.2015 / 14.7.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze