Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov pro seniory Mitrov funguje už 55 let

Krajský radní Petr Krčál při oslavách výročí DS Mitrov
Tradičním setkáním rodin a přátel, které se uskutečnilo v sobotu 27. června, oslavil Domov pro seniory Mitrov 55. výročí od svého založení. Společenské akce se zúčastnili radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a krajský zastupitel a starosta nedaleké Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. „Domov pro seniory Mitrov se dlouhodobě těší dobrému jménu. To se odráží nejen v péči o jeho obyvatele, ale také zájmu veřejnosti o dění v domově,“ poznamenal krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

U příležitosti výročí byl připraven speciální program. V jeho průběhu byl pokřtěný nástěnný fotokalendář, jehož protagonisty jsou sami obyvatelé. „Autorkou je studentka vysoké školy Jana Pišínová ze Strážku, pro kterou je fotografování koníčkem,“ přiblížil ředitel Domova pro seniory Mitrov Josef Myslivec. Na fotografiích jsou zachyceni obyvatelé při svých oblíbených činností, a to nejen v domově, ale také mimo něj. Ať už jde o hraní karet, šití či krouhání zelí. Kmotrem kalendáře se stal operní pěvec Jakub Pustina, který na setkání vystupoval.


Historie místa se píše od 13. století, kdy byl nedaleko současného zařízení vystavěn hrad Dimitrov, jemuž se zkráceně říkalo Mitrov. Samotný zámek byl postaven v roce 1779. V roce 1951 byl na zámku církevní správou zřízen domov důchodců. 


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 30.6.2015 / 30.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies