Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině přibylo další transformované bydlení

Otevření transformovaného bydlení v Počátkách
Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, krajských radních a dalších hostů, byl v neděli 27. června otevřen nový domov pro lidi s postižením v Počátkách. „Kraj Vysočina tímto pokračuje v úplné transformaci Domova Jeřabina v Těchobuzi. Probíhá ve 3 etapách, přičemž závěrečná se chýlí ke konci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

V Počátkách byly postaveny tři domy, ve kterých bude bydlet celkem 12 klientů. „V prvním domě bude poskytována služba chráněného bydlení, ve druhém budou klienti, kteří vyžadují vysokou míru podpory. Třetí objekt bude sloužit pro denní aktivity,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Otevření bylo pojato jako sousedské posezení. Veřejnost se mohla přijít podívat, jak budou noví obyvatelé bydlet. Dočkala se přitom vřelého přijetí a společně se všichni dobře bavili.

 

V rámci poslední etapy se vedle Počátek stavělo ve Starém Pelhřimově a Novém Rychnově. Výše nákladů této etapy dosáhla 43,7 milionů korun. Většina prostředků byla pokryta z evropských fondů.

 

Do projektu Podpora transformace sociálních služeb je na Vysočině kromě Domova Jeřabina zapojen také Domov Kamélie Křižanov. K tomu byla v letošním roce dokončena úplná transformace Domova bez zámku. Projekt je realizován díky spolupráci Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí. Nové bydlení vznikne v 18 obcích kraje.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 29.6.2015 / 29.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze