Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava Moderní architektura Humpolecka

Medova vila, Humpolec
I když Vysočina bývá obvykle spojována s krásami přírody, s rekreací a sportem, v poslední době stále více přitahuje turisty též bohatstvím svých historických památek. Ve stínu zájmu ale dosud zůstávají doklady novodobé a moderní architektury. Tuto situaci si klade za cíl zlepšit výstava „Moderní a současná architektura na Humpolecku“, kterou připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera v Praze.
 

 
 

Výstava prostřednictvím vybraných děl prezentuje architekturu Humpolce a blízkého okolí od roku 1900 až po současnost. Podle slov radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu RNDr. Marie Kružíkové, lze tuto výstavu pokládat za první vlaštovku: „Naším záměrem je postupně veřejnosti představit díla moderní architektury na celém území našeho kraje a pochlubit se například tvorbou nejen architekta Josefa Hoffmanna, mému srdci blízkému rodákovi z Brtnice, ale i dalších významných autorů jako byli Josef Gočár, Bohuslav Fuchs či Kamil Hilbert.“

Výstavu doprovází exkluzivní publikace s názvem „Humpolec a okolí – Architektura 1900-2014“ renomovaných znalců moderní architektury.

 

Vernisáž k výstavě se uskuteční v pondělí 29. června 2015 v 15 hodin ve foyer budovy B sídla Kraje Vysočina a potrvá do konce července. Na adrese Žižkova ul. 57, Jihlava je výstava přístupná v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

 

  • Jana Zadražilová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: zadrazilova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2015 / 29.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze