Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů – přijímání přihlášek k účasti na projektu

Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny
V rámci příprav už pátého ročníku Dnů otevřených ateliérů (DOA) na Vysočině, které v Kraji Vysočina organizuje Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, byl zahájen příjem přihlášek pro zapojení umělců, dílen, galerií nebo uměleckých škol. Letošní ročník se koná 3. a 4. října. Uzávěrka přihlášek je 15. srpna. „Stejně jako v předchozích letech vyzýváme k účasti Vás tvůrce - výtvarníky, umělecké řemeslníky a vůbec kumštýře, působící v Kraji Vysočina, kteří mají zájem v rámci DOA pozvat veřejnost do svého ateliéru či dílny, předvést techniku své tvorby, prezentovat ji a promluvit s návštěvníky o svém díle, případně i nějaké dílo prodat,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

„Nabízí se tak opět příležitost navázat nové kontakty s milovníky umění, seznámit veřejnost se svou tvorbou pro jednou trochu jinak, než na běžné výstavě. Stranou nenecháváme ani umělecké školy všech stupňů a zaměření.  Potěší nás, když se do programu zapojí také výstavní a prodejní galerie působící v regionu, které bychom rádi vyzvali, aby se zúčastnily v rámci doprovodného programu a rozšířily tak spektrum možných výtvarných zážitků. Přítomnost vystavujících autorů v galeriích během Dnů otevřených ateliérů velmi vítáme,“ informuje koordinátor Dnů otevřených ateliérů František Štibor.

 

Kraj Vysočina tuto akci výrazně podporuje a pro všechny zúčastněné chystáme právě ve spolupráci s krajským úřadem v jeho sídle v polovině měsíce září Slavnostní zahájení. Budete tak mít možnost setkat se s organizátory, ale i s lidmi, kteří mají v Kraji Vysočina kulturu na starosti. Akce se mohou účastnit všichni umělci působící v regionu Vysočiny, tedy jak profesionálové, tak i výtvarníci „amatéři“. A nemusí jít jen o umělce, kteří mají trvalé bydliště na území kraje. Dny otevřených ateliérů jsou určeny i kumštýřům chalupářům, kteří bydlí jinde, ale na Vysočině mají svoje letní nebo víkendová působiště. Pro ty, kteří nevědí - účast na akci je pro zúčastněné ZDARMA. Už nyní je možné přihlásit svůj ateliér či dílnu do Dnů otevřených ateliérů 2015, a to prostřednictvím e-mailu: portaculturae@muzeumhb.cz, nebo na níže uvedenou adresu.  Další podrobnosti jsou k dispozici na webu www.vysocina-kultura.cz v sekci Dny otevřených ateliérů, kde jsou informace o minulých ročnících akce. Stránky budou aktualizovány v následujících dnech.

 

Pro veřejnost bude vydána a v celém Kraji Vysočina bude distribuována informační brožura se seznamem všech míst, která mohou zájemci v rámci Dnů otevřených ateliérů navštívit. Organizátor akce zajistí vytištění informačních plakátů a jejich zveřejnění na oficiálních plakátovacích plochách, stejně jako další způsoby propagace akce.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2015 / 29.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze