Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třetí den prezidenta republiky v Kraji Vysočina (VIDEO)

Prezident republiky v rámci třetího a zároveň závěrečného dne oficiální návštěvy Kraje Vysočina navštívil 26. června 2015 obec Lípa a město Havlíčkův Brod. Lípa byla v letošním roce oceněna v soutěži Vesnice roku oranžovou stuhou za práci s mládeží. Prezidenta před místní základní školou přivítaly, kromě jiných, i dvě stovky místních dětí. „Součástí ceremoniálu setkání s prezidentem bylo tentokrát i poděkování za třicetiletou práci řediteli místní základní školy Antonínu Geržovi. Letos podepsal a rozdal poslední vysvědčení. Od prezidenta České republiky dostal osobní dárek v podobě knihy Hrdý Čech,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

 

Video z druhého dne návštěvy prezidenta České republiky v Kraji Vysočina, 25. 6. 2015: http://youtu.be/yNXxwA5bARk

v

V Havlíčkově Brodě se diskuze s vedením města stočila na otázky dotování záchrany památek  a historického dědictví. Podle prezidenta České republiky je řešením vícezdrojové financování. S tím úzce souvisí také podpora turistického ruchu, na kterou prezident opakovaně během své návštěvy Vysočiny upozornil a které by i nadále měly kraje věnovat zvýšenou pozornost.
Na závěrečné tiskové konferenci padla také otázka na prozatímní neexistenci obchvatu města Havlíčkův Brod, začleňování mentálně postižených do běžné školní výuky včetně komentáře k limitům, které tuto aktivitu doprovází. Prezident České republiky připojil také komentář k teroristickým útokům ve Francii a Tunisu.

Závěrem návštěvy padlo ujištění, že při příští návštěvě prezidenta na Vysočině bude na řadě více oblast Pelhřimovska.

 

 

 

Návštěva prezidenta ČR v Kraji Vysočina - 3. den

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 26.6.2015 / 26.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies