Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina získal významné ocenění v rámci 7. ročníku mezinárodní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR

Ocenění
Tento týden byli v Praze slavnostně představeni vítězové základních kategorií 7. ročníku mezinárodní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, jejímž iniciátorem je v České republice od roku 2008 energetická společnost E.ON. Celkového vítěze, který vedle sošky ekologického oskara získá zajímavé odměny včetně automobilu ŠKODA Octavia Combi G-TEC, zvolí v příštích měsících v hlasování veřejnost. Za realizovaný projekt nízkoenergetické budovy pro Ústav sociální péče Lidmaň získal Kraj Vysočina ve své kategorii třetí místo.
 

 
 

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, známá mezi odbornou i laickou veřejností jako ekologický oskar, oceňuje projekty a inovativní nápady z oblasti životního prostředí a úspor energií. Její 7. ročník letos přilákal rekordní počet autorů ekologických projektů. Celkem se do soutěže přihlásilo 373 projektů, což je největší počet v dosavadní historii soutěže.

Přihlášené projekty byly také letos hodnoceny ve čtyřech základních kategoriích a to: Obec, Firma, Kutil a Mládež, jejichž vítěze zvolila odborná komise pod záštitou Akademie věd ČR.

 

Kraj Vysočina se do soutěže přihlásil projektem výstavby nové nízkoenergetické budovy pro Ústav sociální péče Lidmaň, příspěvkovou organizaci zřízenou Krajem Vysočina, která byla jednou ze sedmi pilotních investic v rámci evropského nadnárodního projektu "CEC5" (Demonstrace energetické efektivnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách"), podpořeného Operačním programem CENTRAL EUROPE a spolufinancovaného Evropským fondem pro regionální rozvoj. „Novostavba v Lidmani představuje inovativní technologie a ekologicky šetrné možnosti, jak zlepšit energetickou účinnost budov a jejich udržitelnost a jak efektivně využívat energii, včetně obnovitelných zdrojů. Jako hlavní zdroj tepla slouží tepelná čerpadla pro systém teplovzdušného vytápění s rekuperací tepla, doplňkově pak energii dodává fotovoltaická elektrárna, která je ve formě hydroizolační fólie integrována do střešní krytiny. Samozřejmostí je důkladná tepelná izolace obálky budovy. Jde o první budovu v Kraji Vysočina, kde jsou všechny tyto technologie kombinovány v jednom objektu,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Kraj Vysočina se umístil se svým projektem na 3. místě v kategorii obce a uspěl tak v nemalé konkurenci stovek přihlášených projektů.

 

 

E.ON Energy Globe Award ČR

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2015 / 25.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies