Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj pomůže sociálním službám

Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém posledním jednání rozhodlo o poskytnutí finanční podpory na provoz sociálních služeb v regionu. Finanční pomoc dosahuje 31,7 milionu Kč. „Jedná se o služby, jejichž financování je v tomto roce bez další dotace z rozpočtu kraje nedostatečné,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Peníze pomohou poskytovatelům z řad neziskových organizací a obecním zařízením, kterých je v regionu většina.
 

 
 

Finančně byly podpořeny ty služby, u kterých došlo k nezbytnému rozšíření kapacity, díky své činnosti podporují vzdělávání a integraci osob se zdravotním postižením, nebo prevenci sociálních rizik. Do rozdělování peněž promluvilo také stárnutí populace. „Jeho vlivem se zvyšuje poptávka po některých službách pro seniory,“ doplňuje radní Krčál. Finanční vzpruha čeká například na poskytovatele služeb osobní asistence a pečovatelské služby, provozovatele domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem a mnohé další. 

 

Svým rozhodnutím musel kraj zareagovat také na schválené navýšení platů pracovníků v sociálních službách. „Osobní náklady se na provozních nákladech sociálních služeb podílejí cca ze 70 % a dopad těchto opatření do nákladů je znatelný,“ vedoucí oddělení sociálních služeb Krajského úřadu Kraje Vysočina Jiří Bína.

 

Kraj Vysočina každoročně podporuje provoz sociálních služeb. Za poslední tři roky činila celková částka více než 378 milionů korun. Na Vysočině je registrováno 113 subjektů, které poskytují celkem 248 sociálních služeb

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2015 / 25.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze