Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První den prezidenta republiky v Kraji Vysočina (VIDEO)

Návštěva prezidenta republiky, 2015
Je to přesně rok, kdy prezident republiky Miloš Zeman navštívil poprvé ve své funkci oficiálně Kraj Vysočina. První den návštěvy svého „domovského“ kraje zahájil soukromou schůzkou s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Se samosprávou kraje, krajskými zastupiteli, zástupci neziskového sektoru, obcí a příspěvkových organizací kraje se setkal v prvních minutách návštěvy sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Klíč k výběru míst, která během své třídenní návštěvy prezident republiky navštíví, byl jasný – představit města a obce, podniky a místa, která neměl prezident republiky možnost dosud vidět.
 

 
 

VIDEO z prvního dne návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana v Kraji Vysočina, 24. 6. 2015: https://www.youtube.com/watch?v=uV4C5aCQ2M4&feature=youtu.bev

 

První den návštěvy regionu, 24. června 2015, si prezident republiky prohlédl společnost JIHLAVAN airplanes. Vedení společnosti umožnilo prezidentovi absolvovat zkušební let na leteckém simulátoru. Prezident republiky pak na setkání se zaměstnanci společnosti obdržel čestný pilotní průkaz s pořadovým číslem 001. „Slibuji, že tento průkaz nebudu zneužívat,“ komentoval prezident republiky originální dárek.  Po prohlídce perspektivní společnosti s velkým exportním potenciálem následovala avizovaná návštěva dubové aleje Petra Vejvody v Novém Veselí. Prezident položil květiny k pamětní desce věnované mladému hrdinovi a poklonil se jeho památce. Následovalo setkání se „sousedy“ v Novém Veselí, zápis do kroniky městyse a dekorování praporu. Prezident byl následně požádán o slavnostní otevření naučné stezky po hrázi Veselského rybníka, jejíž vybudování před několika lety sám inicioval.

 

Během prvního dne návštěvy Kraje Vysočina prezident republiky několikrát zmínil téma vyrovnaného hospodaření Kraje Vysočina a pochválil krajskou samosprávu za projekt participativního rozpočtu, prostřednictvím kterého může veřejnost ovlivnit jeho budoucí podobu. Prezident republiky byl také seznámen s aktivitami Kraje Vysočina směrovanými na podporu technického vzdělávání.

 

Zítra bude návštěva prezidenta republiky pokračovat dopoledne návštěvou společnosti MANN+HUMMEL Nová Ves u Okříšek, prohlídkou 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Po poledni se prezident setká s občany Náměště nad Oslavou, položí květiny u pomníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou a odpoledne je naplánováno setkání s občany Telče.

 

Více informací je možné sledovat také na fb Kraje Vysočina: https://www.facebook.com/vysocinakraj?ref=aymt_homepage_panel

 

 

Návštěva prezidenta ČR v Kraji Vysočina - 1. den

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.6.2015 / 24.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies