Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O budoucím krajském rozpočtu mají zájem rozhodovat už stovky občanů

Váš názor
Na začátku června spustil Kraj Vysočina novou aplikaci Váš názor, prostřednictvím které se může kdokoli účastnit rozhodování o konkrétních finančních prostředcích z krajského rozpočtu na konkrétní aktivity. „Prostřednictvím tzv. participativního rozpočtu chceme veřejnosti umožnit vyjadřovat se ke krajským prioritám už při přípravě rozpočtu,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný. Za necelý měsíc u otázek týkajících se téměř dvacítky témat hlasovalo několik stovek občanů.
 

 
 
Hlasování je plně anonymní, aby ale nedošlo k opakovanému hlasování jednoho člověka, musí se každý pro zanechání svého názoru registrovat. Stačí jen vyplnit jednoduchou registraci uživatele a nebo se propojit přes sociální síť Facebook

Kromě samotného hlasování mohou návštěvníci portálu zanechat i svůj komentář k dané tématice. „Nejdiskutovanější je zatím téma ochrany přírody a živočichů v podobě ve formě příspěvku Kraje Vysočina na provoz Stanice Pavlov o. p. s., které převážná většina komentujících vyjadřuje podporu. „Zájem o tuto problematiku nás překvapil, očekávali jsme největší diskusi například v oblasti rekonstrukce sinic nebo zdravotnictví. Na druhou stranu to přesně vystihuje cíl projektu, získat Váš názor, tedy názor rozpočtu a ten pak vzít v potaz při plánování budoucího krajského rozpočtu,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. Mezi tématy se objevuje také například směřování dotací Fondu Vysočiny, cílení prostředků v rámci podpory neziskových organizací nebo v sociální oblasti. 

Vyjadřovat se k budoucímu krajskému rozpočtu může široká veřejnost na portále www.vas-nazor.cz až do podzimu. Názory veřejnosti bude Rada Kraje Vysočina respektovat při sestavování rozpočtu na rok 2016.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.6.2015 / 23.6.2015 | Zveřejnit od: 24.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze