„Projít soutěží a zabodovat je rok od roku těžší. Profesionální záchranáři neprověřují pouze odbornou připravenost studentů, ale i jejich pozornost, ohleduplnost, nasazení, komunikaci a schopnost empatie. I pro běžného pozorovatele má přítomnost na stanovištích obrovskou přidanou hodnotu – v praxi vidíte, jak postupovat, čeho se vyvarovat a jak ideálně pomoci,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která každoročně soutěž navštěvuje.
Scénář soutěže a typy fingovaných zranění se každý rok mění. V minulých letech se například soutěžící museli na jednotlivých soutěžních stanovištích pokusit oživit oběšenou dívku, vypořádat se s otevřenou zlomeninou nebo překotným porodem, se zraněními po výbuchu i s následky vážné dopravní nehody autobusu. V roli figurantů se objevují studenti pořádající jihlavské školy, ale také z partnerské německé školy, aby si soutěžící procvičili komunikaci v cizím jazyce, nově se mezi figuranty zařadili také místní obyvatelé.
Soutěžilo se ve volné přírodě v okolí tábora. Už druhým rokem je jedno ze stanovišť, na němž soutěžící neposkytují přímo první pomoc, ale jsou zde prověřeny jejich fyzická připravenost.
Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze