Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Budoucí záchranáři a zdravotníci poměřili své dovednosti na Vysočině

Soutěž První pomoci
Následky hromadné rvačky v restauraci s množstvím zraněných, zásah elektrickým proudem, následky vážné dopravní nehody a další modelové situace řešili účastníci 21. ročníku mezinárodní soutěže v poskytování první pomoci v Záleší u Mladých Břiští na Pelhřimovsku. Odbornou soutěž připravila Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb v Jihlavě a pozvání přijalo 35 družstev z České republiky, ale i ze zahraničí – především z partnerských regionů Kraje Vysočina. Nejlépe si se zadáním jednotlivých stanovišť poradilo domácí družstvo z Jihlavy, druzí skončili záchranáři z Hradce Králové a třetí místo si odvezli studenti z německého Mutlangenu.
 

 
 

„Projít soutěží a zabodovat je rok od roku těžší. Profesionální záchranáři neprověřují pouze odbornou připravenost studentů, ale i jejich pozornost, ohleduplnost, nasazení, komunikaci a schopnost empatie. I pro běžného pozorovatele má přítomnost na stanovištích obrovskou přidanou hodnotu – v praxi vidíte, jak postupovat, čeho se vyvarovat a jak ideálně pomoci,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která každoročně soutěž navštěvuje.

 

Scénář soutěže a typy fingovaných zranění se každý rok mění. V minulých letech se například soutěžící museli na jednotlivých soutěžních stanovištích pokusit oživit oběšenou dívku, vypořádat se s otevřenou zlomeninou nebo překotným porodem, se zraněními po výbuchu i s následky vážné dopravní nehody autobusu. V roli figurantů se objevují studenti pořádající jihlavské školy, ale také z partnerské německé školy, aby si soutěžící procvičili komunikaci v cizím jazyce, nově se mezi figuranty zařadili také místní obyvatelé.

 

Soutěžilo se ve volné přírodě v okolí tábora. Už druhým rokem je jedno ze stanovišť, na němž soutěžící  neposkytují přímo první pomoc, ale jsou zde prověřeny jejich fyzická připravenost.

 

 

Budoucí záchranáři a zdravotníci poměřili své dovednosti na Vysočině

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2015 / 23.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies