Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Krčál: Firmy chtějí spolupracovat v řešení zaměstnávání absolventů škol

Společnost Cecho – Bohumil Cempírek s.r.o., Polnička byla založena před dvaceti lety a v současnosti společnost zastupuje řadu zahraničních firem a disponuje vlastní nástrojárnou a vstřikovnou plastů. Díky svým dlouholetým zkušenostem s horkými systémy a nástroji na vstřikování plastů může nabídnout komplexní řešení forem od konstrukčního návrhu formy po dodávku kompletního nástroje, případně i finální výrobu požadovaných plastových výlisků. Výročí vzniku si 20. června 2015 připomněli nejen zaměstnanci, ale i dlouholetí spolupracovníci této společnosti. Mezi hosty byl i radní Kraje Vysočina Petr Krčál.
 

 
 

„Firma Cecho získala v letošním roce ocenění v soutěži Podnik přátelský rodině. Proto jsem se velice rád zúčastnil prohlídky jednotlivých moderních provozů, které zaměstnávají přes osmdesát zaměstnanců. Firma nabízí komplexní řešení forem od konstrukčního návrhu formy po dodávku kompletního nástroje, případně i finální výrobu požadovaných plastových výlisků,“ řekl radní Petr Krčál.

 

Při neformální diskusi se zaměstnanci a vedením firmy vyplynula řada problémů, které v současné době trápí plastikářský průmysl. Mezi hlavní problémy patří zejména dobře připravení absolventi škol. Firma se proto angažuje do podpory nových učebních a studijních  oborů, a to zejména oborového zaměření plastikář. V řešení vzdělávání kvalifikovaných zaměstnanců spolupracuje zejména se žďárskou průmyslovkou, ale i s dalšími školami v Kraji Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2015 / 22.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze