Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Klimatour letos jede do škol

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour
23. června vyjede cyklistický peloton z Častrova, přes Nový Rychnov, Olešnou, Dolní Město, Hněvkovice a svou třídenní tour zakončí 25. června v Sázavce. Akce se uskuteční pod záštitou Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. „Organizátoři akce Klimatour se inspirovali modelem našich rakouských sousedů. Peloton projíždějící krajinou spojuje jednotlivé obce, propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí, vůli k zachování dobrého klimatu a také sousedskou sounáležitost,“ říká radní Martin Hyský.
 

 
 

Podrobné informace o akci probíhající v Dolním Rakousku naleznete na http://www.klimastaffel.at).

 

Třídenní ekologická cykloštafeta, která se letos koná již po čtvrté, navštíví základní a mateřské školy v Častrově, Novém Rychnově, Olešné, Dolním Městě, Hněvkovicích a Sázavce. Pro žáky je připraven workshop s řadou kvízů, her a soutěží s tematikou ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Také žáci si připraví krátké vystoupení, kterým představí svou školu, obec nebo činnost, které se rádi věnují. Děti připraví symbolickou štafetu, kterou si mezi sebou školy předají. V rámci programu budou představeny také produkty regionálních výrobců, například firmy DUP Pelhřimov, provozovna Nový Rychnov, JANTARA, Masny a jatka Nový Rychnov či BAREKOL Čejkov s.r.o.

 

Kulturní a tematický program zajišťují členové organizace KUŠ, občanského sdružení pro environmentální a multikulturní výchovu.

Akce je organizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2015 / 19.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze