Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V průběhu jednoho týdne hostil Kraj Vysočina dvě setkání znalostních platforem Evropského regionu Dunaj-Vltava

Společné setkání znalostních platforem „Věda&výzkum“ a „Spolupráce firem a vytváření klastrů“ proběhlo 10. a 11. 6. 2015 v Telči. Hlavním tématem jednání byl přenos výsledků výzkumu a vývoje do podnikatelské sféry a možnosti jeho podpory, především prostřednictvím inovačních voucherů. „Velice zajímavá byla diskuse k možnosti přeshraničního využití tohoto finančního nástroje. Účastníkům byla zprostředkována také návštěva Centra Excelence Telč, pobočky Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i., ve které si mohli účastníci workshopu prohlédnout nejen v Evropě unikátní výzkumné zařízení, kterým jsou především větrný tunel a sestava zařízení rentgenové a neutronové radiologie,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.
 

 
 

Setkání znalostní platformy „Spolupráce vysokých škol“ Evropského regionu Dunaj-Vltava, se uskutečnilo 17. června na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Zde zástupci vysokých škol diskutovali např. k tématu procesů a nástrojů pro přeshraniční partnerství v oblasti vysokého školství, možnosti vzniku společného studijního oboru ERDV a dalším již realizovaným nebo připravovaným projektům (např. výměnné pobyty studentů). Součástí workshopu bylo také představení aktivit a projektů Vysoké školy polytechnické v Jihlavě a dalších institucí zapojených do sítě škol ERDV, jako je např. Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku nebo velice mladá dolnobavorská Evropská vysoká škola, sídlící v Rottal-Innu.

 

„Věřím, že prezentace Vysočiny a jejích vzdělávacích a výzkumných aktivit přispěje k vzniku nových partnerství v rámci budovaného Evropského regionu Dunaj-Vltava,“ dodal Martin Hyský. Více informací na www.evropskyregion.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2015 / 17.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze