Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Začala letní olympiáda dětí a mládeže. Kraj Vysočina má první zlatou medaili!

Medaile LODM.
Hry sedmé letní olympiády dětí a mládeže, které hostí Plzeňský kraj, oficiálně začaly slavnostním ceremoniálem včera v plzeňské Home Monitoring Aréně. Kraj Vysočina bude na této nejprestižnější mládežnické sportovní akci roku reprezentovat 164 sportovců – 105 chlapců a 59 dívek. Role vlajkonoše se letos ujal Jiří Sýkora, juniorský mistr světa a také čerstvý nositel titulu Sportovec Kraje Vysočina. „Olympiáda dětí a mládeže je obrovskou příležitostí pro talentované sportovce, jak na sebe upozornit a především poměřit své síly a reprezentovat svůj kraj. Budu velice pozorně sledovat výsledky naší krajské reprezentace a věřím, že budu moci k medailovému úspěchu gratulovat řadě sportovců,“ uvedl při zahájení olympiády hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Slavnostní zahájení odstartovala mimozemská bytost Oly, fialový maskot her, který hned v úvodní velké scéně přistál se svou vesmírnou lodí a na ploše se objevil se zapálenou pochodní. Na ploše Home Monitoring arény se objevili při slavnostním defilé zástupci všech 14 krajů. Mezi vlajkonoši byla řada úspěšných olympioniků, střelec Martin Tenk, veslař Ondřej Synek nebo biatlonista Ondřej Moravec. Obrovský aplaus pak sklidila snowboardistka Eva Samková, olympijská vítězka ze Soči přivedla výpravu Královéhradeckého kraje.

 

Akce, které se zúčastní dva 2300 mladých sportovců ze všech 14 krajů České republiky, byla oficiálně odstartována. V následujících čtyřech dnech změří mladí sportovci své síly v 18 sportovních odvětvích a dvou doplňkových disciplínách, rozdá se 150 sad medailí. „Jednu z prvních
„zlatých“ se hned v první den sportovních her podařilo vybojovat Šimonovi Marečkovi v orientačním běhu na krátké trati. Skvělý výsledek a začátek pro Kraj Vysočina,“ informovala s obrovskou hrdostí radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která krajskou reprezentaci doprovází.

 

Olympiáda dětí a mládeže je projekt Českého olympijského výboru, který ji pořádá ve spolupráci s kraji ČR.

 

 

. Kraj Vysočina má první zlatou medaili!

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2015 / 15.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze