Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině finišují stavby transformovaného bydlení

Transformace
V tomto týdnu si radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál prohlédnul stavby transformovaného bydlení, kam se brzy přestěhuje část klientů Domova Kamélie Křižanov (bývalý ÚSP Křižanov). Nový domov najdou přímo v Křižanově, dále pak v Kadolci a Osové Bítýšce. „Jde o druhou etapu transformace tohoto zařízení. Nové bydlení bude postaveno pro 30 klientů s mentálním a kombinovaným postižením,“ řekl krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

V Křižanově se staví dva domy pro celkem 12 osob. V každé domácnosti bude žít šest klientů. „V rámci toho počítáme i s bydlením pro páry,“ přibližuje ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Stejný počet domů přibude v Osové Bítýšce.  V jednom domě bude poskytována služba chráněného bydlení, ve druhém bude potřeba zvýšené péče, proto je zde plánována služba domov pro osoby se zdravotním postižením. Součástí tohoto objektu bude také místnost pro denní aktivity klientů. V Kadolci, který je v současnosti posledním místem, kde se na Vysočině staví transformované bydlení, vzniknou dvě domácnosti, každá pro tři klienty. Poskytována tu bude služba se zvláštním režimem.

 

Všech pět stavení je včleněno do běžné zástavby. „Díky tomu budou uživatelé s mentálním postižením moci žít běžný život v přirozeném prostředí majoritní společnosti,“ doplňuje radní Krčál. Veškeré stavební práce by měly být dokončeny letos na podzim. Jejich náklady dosahují necelých padesát milionů korun.

 

Proces transformace je podpořen z evropských fondů, z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí a z rozpočtu Kraje Vysočina. Kromě Domova Kamélie prochází na Vysočině transformací Domov Jeřabina. Úplnou transformací již prošel Domov bez zámku. Nové bydlení vznikne v 18 obcích kraje.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2015 / 12.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze