Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Regionální operační program Jihovýchod je ve finále

ROP Jihovýchod
Tradiční setkání žadatelů, příjemců i ostatní příznivců Regionální operačního programu Jihovýchod se dnes v Brně uskutečnilo naposledy. V novém programovacím období budou osvědčené regionální operační programy nahrazeny společným Integrovaným regionálním operačním programem spravovaným přímo státem. Kromě zhodnocení úspěšného období, ve kterém se podařilo maximálně využít evropských dotací, se výroční konference pořádaná Úřadem regionální rady ROP JV věnovala i budoucnosti, novému programovacímu období a dosud nejasným podmínkám možnosti získání dotací z EU.
 

 
 

„Výsledky ROP Jihovýchod ukazují, že jsme se společně velmi dobře naučili efektivně a průhledně administrovat i čerpat evropské peníze. Celá řada kvalitních projektů přispěla ke zvýšení kvality života obyvatel na Vysočině i na Jižní Moravě. Rád bych věřil, že centralizace regionálních operačních programů do celorepublikového Integrovaného regionálního operačního programu v novém programovacím období dokáže plně využít evropské dotace a současně brát ohledy na individuální potřeby regionů. Vzhledem ke známým výsledkům operačních programů dosud spravovaných státem, i vzhledem nepřehledným přípravám na nové programovací období mě optimismus postupně opouští,“ zhodnotil současnou situaci Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a předseda Regionální rady Jihovýchod, který se konference zúčastnil.  

 

Regionální operační program Jihovýchod měl k dispozici pro Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj 18,8 miliard korun. Ukončeno bylo 750 projektů, 196 jich je ještě v realizaci. Veškeré dotační peníze budou využity. Kromě proplácení posledních projektů, které bude ukončeno v březnu 2016 , je nutné ještě intenzivně pracovat na uzavření operačního programu, včetně pomyslného zamčení dveří úřadu. ROP JV patřil mezi nejlépe čerpající operační programy v České republice.

 

 

Regionální operační program Jihovýchod je ve finále

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 10.6.2015 / 10.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze