Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Druhý ročník Letní školy pro seniory

Kraj pořádá Letní školu pro seniory
Stejně jako v minulém roce i letos připravil Kraj Vysočina pro širokou veřejnost Letní školu seniorů. Po loňském premiérovém ročníku pokračuje v organizaci oblíbené volnočasové aktivitě. „V celkem osmi obcích regionu jsou od června do září naplánovány přednášky, jejichž témata budou blízká předseniorskému a seniorskému publiku,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

První přednáška odstartuje 29. června v Chotěboři a Žďáru nad Sázavou. Letní škola se dále uskuteční v Jemnici, Moravských Budějovicích, Počátkách, Světlé nad Sázavou, Velké Bíteši a Velkém Meziříčí.

 

Hlavním tématem letošního ročníku je bezpečnost seniorů. Letní škola nabídne sérii sedmi přednášek. „Tematicky budou zaměřené nejen na bezpečnost seniorů, ale také na rady co dělat, aby se senioři cítili v bezpečí a netrpěli samotou,“ informuje Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí. Lekce budou nabízeny zdarma a každá potrvá přibližně dvě hodiny.

 

Termíny jednotlivých přednášek jsou uvedeny níže. Informace k Letní škole najdou zájemci také v obecních zpravodajích nebo prostřednictvím letáků, které budou roznášeny v místech konání školy. Poslední přednášky se uskuteční 24. září v Počátkách a ve Světlé nad Sázavou.

 

Kraj Vysočina pořádáním Letní školy navazuje na tradici vyhledávaného vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, která probíhá ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava na několika místech regionu.

 

Logo

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2015 / 9.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze