Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stavba Vysočiny: Cena hejtmana patří rekonstrukci Obecního úřadu Velká Losenice

Velká Losenice
Dnes večer byly v Jihlavě rozděleny ceny regionálního kola soutěže Stavba Vysočiny. Cenu hejtmana Kraje Vysočina, tedy zcela samostatné a originální kategorie, získala zdařilá rekonstrukce Obecního úřadu obce Velké Losenice. „V tomto případě si velice vážím aktivity místní samosprávy, jejich rozhodnutí zachovat původní budovu, ale za pomoci evropských dotací jí dát nový kabát – moderní a vzdušný. Je velice chvály hodné, že v regionu vyrůstá stále více a více vzhledných a nápaditých staveb, které Vysočině sluší,“ uvedl při slavnostním vyhlášení hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Rekonstrukce původně nevzhledné budovy se zdařila, i místní občané po prvotních výhradách při rekonstrukci nyní konstatují, že realizací projektu se podařilo vytvořit první krok pro nové centrum obce. Na tuto budovu bude následně navazovat revitalizace objektu bývalého lihovaru, ze kterého vznikne nová náves. „Dle našeho názoru se rekonstrukce vymyká obvyklým úpravám, nejen svou architekturou, ale i využitím pro veřejnost. Stručně shrnuto, zdařilý projekt pro rekonstrukci se podařilo realizovat pomocí dobré stavební firmy a také díky tolerantním zastupitelům, kteří příliš nevstupovali do projektu a neměli potřebu upravovat navržený projekt,“ prozradil starosta obce Velká Losenice Miloslav Černý. Obecní úřad je nyní dominantou obce, mimo sídla úřadu s víceúčelovým sálem zde našili zázemí také ordinace tří lékařů, vzniklo osm bytových jednotek a adresu zde má také místní knihovna.

 

Prestižní stavbou Vysočiny roku 2014 se stala rekonstrukce zámku Valeč na Třebíčsku. V soutěži o nejzdařilejší nové stavby v kraji získal tento zámek také nejvíc SMS hlasů od veřejnosti.

 

Stavba Vysočiny

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2015 / 8.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze