Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně

Pracovní cesta do Číny
Na základě podepsaného memoranda o spolupráci a návštěvě guvernéra Wang Guoshenga v Kraji Vysočina v říjnu loňského roku, proběhla v uplynulých dnech návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně. Delegace, kterou vedl hejtman Jiří Běhounek, se skládala z náměstka hejtmana Libora Joukla a zastupitelů Zdeňka Dobrého a Josefa Macha. Účastnili se také ředitelé krajských nemocnic, zástupci Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a devět podnikatelů. S ohledem na zájem o spolupráci v oblasti vysokého školství cestovali spolu se zástupci Vysočiny i děkan a proděkan Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.
 

 
 

Návštěva byla zahájena přijetím delegace velvyslancem České republiky v Čínské lidové republice Liborem Sečkou na zastupitelském úřadě v Pekingu. Po celou dobu návštěvy Kraje Vysočina v Číně se účastníkům věnovala zástupkyně obchodního úseku velvyslanectví ČR v Číně.

Další jednání pokračovala v partnerském regionu Kraje Vysočina - v provincii Hubei. Důraz byl kladen na možnou spolupráci v oblasti zdravotnictví a školství. Zároveň proběhlo podnikatelské fórum, kde měli zástupci českých společností možnost se prezentovat a také navázat kontakty s čínskými protějšky. Po podnikatelském fóru následovala jednání a návštěvy čínských firem.

 

Čínská strana věnovala návštěvě kraje velkou pozornost. Důkazem toho je oficiální přijetí guvernérem Wang Guoshengem, který uspořádal slavnostní recepci pro všechny členy delegace. Zájem o spolupráci a rozvoj vzájemných vztahů projevilo i hlavní město provincie Hubei – Wuhan. Samostatné jednání s primátorem města Wuhan vedl i Vratislav Výborný, náměstek primátora krajského města Jihlavy.

 

Poslední den návštěvy proběhl ve městě Yichang, kde si na pozvání starosty tohoto druhého největšího města provincie, mohli zástupci Kraje Vysočina prohlédnout i vodní elektrárnu Tři Soutěsky. Při diskusi na universitě byly zásadním tématem možnosti studia českých studentů na vysokých školách v provincii Hubei.

 

Z reakcí účastníků lze dovozovat, že návštěva zástupců Kraje Vysočina v provincii Hubei byla velmi úspěšná. Organizačně celou návštěvu zajišťoval Kraj Vysočina společně se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce, jejíž znalosti prostředí přispěly ke zdárnému průběhu návštěvy.

 

 

5. 6. 2015

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2015 / 5.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze