Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cenu Novinářská křepelka podpořenou Krajem Vysočina získal Tomáš Brolík z Respektu

Tomáš Brolík
Tomáš Brolík z redakce Respektu a Daniel Stach z České televize jsou čerstvými držiteli ceny pro novináře do 33 let věku Novinářské křepelky. Novinářskou cenu K. H. Borovského za rok 2014 na návrh odborné poroty Nadace Českého literárního fondu získal Alexandr Mitrofanov z deníku Právo za trvale vysoký standard komentářů k domácímu politickému dění a za osobitý pohled na situaci na Ukrajině. „Být v přítomnosti tak respektovaných žurnalistů nutí člověka k určité pozornosti. Na druhou stranu jsou jedni z nás a vidí stejné věci, jako my. Jejich výhoda je, že zřejmý obraz umí poutavě popsat, najít skutečnost, která běžně uniká a nabídnout ji čtenáři v atraktivním obale. Práce všech oceněných si velice vážím,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Podle informací Heleny Hájkové z pořádající Nadace ČLF odborná porota v čele s Martinou Riebauerovou ocenila Tomáše Brolíka z časopisu Respekt za zpracování zasvěcených reportáží z Ukrajiny, které nepostrádají velmi vypovídající obrazy a neobvyklou šířku záběru témat. Daniel Stach z České televize byl oceněn za rozhled a fundované vedení rozhovorů z oblasti vědy a současné civilizace v Hyde Parku na ČT24.

 

Letos potřetí udělila porota také Cenu Opus Vitae. Získal ji komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček. Porota ho ocenila za to, že po celé čtvrtstoletí od listopadu 1989 výstižně, břitce, avšak přitom vždy noblesně a se smyslem pro historický přesah glosuje nejdůležitější události nejnovějších českých dějin.

 

Kraj Vysočina patří k tradičním podporovatelům cen pro novináře do 33 věku, stejně jako město Havlíčkův Brod. V letošním roce byly Novinářské křepelky uděleny poosmnácté. „V odkaze K. H. Borovského pokračuje v Havlíčkově Brodě i aktivita Letní žurnalistické školy pro náctileté začínající novináře. Současná společnost potřebuje dobré novináře, své první profesní krůčky mohou udělat právě v Havlíčkově Brodě,“ připomněla Jana Fialová regionální aktivity.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze