Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tematická exkurze pro účastníky Celokrajských přehlídek badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých

V rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost se 2. Června 2015 uskutečnila Jednodenní tematická exkurze pro oceněné žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol v Kraji Vysočina, kteří v měsíci dubnu reprezentovali svoji školu na Celokrajských přehlídkách badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých.
 

 
 

V dopolední části účastníci navštívili ZOO Jihlava, kde pro ně pracovníci ZOO připravili komentovanou prohlídku se vzdělávacím programem na téma Africkou savanou. Mladí studenti si mohli prohlédnout několik druhů exotických zvířat, k nimž průvodci připojili zajímavosti nejen z jejich života a chování v ZOO a Africe, ale také o jejich ochraně, ekologii jako součásti ochrany přírody.

 

Exkurze poté pokračovala návštěvou společnosti Jihlavan Airplanes. Zde měli návštěvníci možnost projít výrobní halou, ve které se vyrábí letecká hydraulika a komponenty pro letecký průmysl a montují se součástky do ultra lehkých letadel. Velké nadšení vyvolalo u školáků zařízení simulující let letadlem, a ten, kdo chtěl, si mohl sám vyzkoušet řízení letedla na simulátoru letu.

 

Dějištěm třetí a poslední části dne exkurze bylo jihlavské sídlo Kraje Vysočina. V jeho prostorách se uskutečnila vědecká show takzvaných „populizátorů“ vědy. Byli jimi vědečtí pracovníci z Akademie věd ČR. Nejprve s žáky prohovořili problematiku nebezpečí elektrické energie a vysokého napětí, kterou doplnili o zajímavé pokusy a praktické ukázky využití pružnosti a pevnosti materiálů. Poté se všichni „přenesli“ nad planetu Zemi, aby si dokázali, co a je a není možné v atmosféře a vesmíru, a vysvětlili si, proč jsou filmové scény sci-fi filmů tak nešťastně nevědecké.

 

Projekt CZ.1.07/1.1.00/44.0003 Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost

 

Publicita

 

 

 

 

 

 

  • Více informací Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze