Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jubilejní ročník Sportovních her mentálně postižených

Ilustrační foto
V rekreačním areálu u obce Zubří na Novoměstsku probíhají tento týden 40. Sportovní hry pro mládež se středním stupněm mentálního postižení. Zahájení jubilejního ročníku si nenechali ujít radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, zástupci společnosti Žďas a předseda ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislav Dvořák. Týdenního sportovního klání se účastní stovka sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením z Kraje Vysočina a Jižní Moravy. Letošní pořadatelskou štafetu nese Domov u rybníka Víceměřice.
 

 
 

„Letošního ročníku se zúčastní zástupci 9 domovů pro osoby se zdravotním postižením. Domácí barvy hají Domov Kamélie Křižanov,“ přiblížil krajský radní Petr Krčál.

 

Po zahajovacím ceremoniálu se včerejšem naplno rozběhly jednotlivé disciplíny. „Soutěžit se bude v běžeckých a skokanských disciplínách, míčových hrách, hodu granátem, vrhu koulí či bocce,“ uvedla ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.

 

Jubilejní ročník bude ukončen tento pátek. Tečku za ním udělají štafetové závody, následovat bude slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín.

 

  • Více informací Marek Homolka, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2015 / 3.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze