Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské kolo pétanque seniorů na Vysočině

Šestý ročník oblíbené hry pétanque seniorů se uskutečnil 2. června 2015 v rámci přípravy na celomoravskou soutěž s názvem Morava Cup. Krajské soutěže se zúčastnilo sedm družstev ze čtyř domovů pro seniory a místem konání byl už tradičně Domov pro seniory Třebíč, Manželů Curieových. Soutěž se hrála na dvě skupiny systémem každý s každým a po dramatickém závěru se do finále probojovaly obě družstva hostitelského domova. Ty budou v srpnu zastupovat region na finále ve Zlíně.
 

 
 

Do soutěže se zapojili senioři z Domova ve Ždírci, kteří sestavili dvě družstva, jedno družstvo přijelo z Domova důchodců Proseč Obořiště, dvě družstva potom z Domova pro seniory Třebíč, Koutkova-Kubešova a domácí pořadatelský Domov pro seniory Třebíč, Manželů Curieových postavil do soutěže rovněž dva týmy.

 

Soutěž se hrála na dvě skupiny systémem každý s každým a po dramatickém závěru se do finále probojovaly obě družstva hostitelského domova. V srpnu je tak čeká cesta do Zlína, kde se v Domově pro seniory Burešov uskuteční již VI. ročník Morava Cupu ve hře pétanque. Pořadatelem této akce je již tradičně Zlínský kraj a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, který zve výherce krajských kol na 20. srpna do Zlína ke společnému zápolení.

 

Na třetím místě se v této soutěži umístilo družstvo Domova pro seniory Třebíč, Koutkova-Kubešova a čtvrtou příčku obsadili senioři z Proseče Obořiště. O pořadí ale v této soutěži až tolik nešlo. Pro všechny zúčastněné to byla skvělá příležitost setkat se se svými vrstevníky ze spřátelených domovů pro seniory, zahrát si pétanque a užít si krásný den. Počasí se obzvláště vydařilo, bylo krásně teplo a sluníčko pěkně hřálo. Na závěr čekalo na všechny účastníky příjemné posezení s dobrým pohoštěním a příjemné odpoledne zakončila ředitelka pořadatelského domova pro seniory Zuzana Malásková pozváním na příští ročník soutěže v pétanque.

 

  • Více informací Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2015 / 3.6.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze