Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

X. ročník folklorního festivalu Horácko zpívá a tančí

Horácko zpívá a tančí
Ve Světlé nad Sázavou se uskutečnil jubilejní desátý ročník folklorního festivalu Horácko zpívá a tančí. Záštitu nad ním převzal mimo jiné i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Marie Kružíková. „Jde o velmi pěknou tradici, která svým významem přesahuje hranice regionu a patří k nejvýznamnějším akcím podobného zaměření v celé republice,“ vyzdvihuje radní Marie Kružíková.
 

 
 

Hlavními pořadateli dvoudenního festivalu, jehož posláním je především udržování lidových tradic, prezentace písní, tanců, hudby, zvyků a obyčejů našich předků, byly město Světlá nad Sázavou a Folklorní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou. Festivalu se zúčastnilo šest  dětských a šest dospělých souborů z Horácka a Moravy, význam festivalu potvrdila účast dvou souborů ze zahraničí, Bystrzacy z Polska a KUD Kolo ze Srbska.


Letošní ročník festivalu Horácko zpívá a tančí doplnily také doprovodné akce – například výstava výtvarných a literárních prací žáků světelských škol na téma Babička vyprávěla, spojená s obrazovou prezentací historie festivalu. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 29.5.2015 / 29.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze